Infohotels.lviv.ua Ukraine

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Екскурсії по Львову Каплиця Боїмів

Каплиця Боїмів

Каплиця Боїмів – видатна памятка сакральної архітектури Львова. Каплиця була збудована у 1609-1611 для родини Георгія Боїма. Він був патрицій угорського походження. Каплицю  збудували біля Латинського собору, на території цвинтару. Георгій Боїм розпочав будову каплиці, а закінчував його син Павло. В каплиці було поховано 14 членів родини Боїмів.

Львів екскурсії каплиця Боімів Відпочинок у Львові

Вчені припускають, що архітектором каплиці був  Андреас Бемер, який збудував ратушу і сусідню каплицю Кампіянів.

В кінці VXIII ст.. поховання були перенесені на львівські цвинтарі, а ключі від каплиці передано катедрі, згідно заповіту Георгія Боїма.

Каплиця Боїмів збудована у стилі ренесанс, що переходить в бароко. Вона оздоблена одним куполом . На куполі можна бачити Хрест і постать Ісуса Христа в скорботі.

                                Львів екскурсії Тури у Львів

На східній стіні каплиці можна побачити фрески – портрети Георгія Боїма і його дружини Ядвіги. Північна стіна прикрашена фресками – іконами Богоматері і Христа, а над ними зображений Юрій Змієборець.

Вражає своєю красою і оригінальністю фасад каплиці. Серед колон і орнаментів, можна побачити ніші із статуями апостолів Петра і Павла, барельєфні статуї пророків і тексти їх пророцтв, а також великий барельєф «Зняття з Христа.»

Не менш красивим і цікавим є інтер’єр каплиці. Крім змістовних ікон, тут можна побачити знамениту скульптурну групу «Пієта», художника Пфістера,  із постатями Георгія Боїма, його дружини і ще 12 їх потомків.

Якщо бажаєте замовити екскурсію "Вуличками середньовічного Львова", під час якої ознайомитесь, в тому числі, з каплицею Боїмів, то, не вагаючись, звертайтесь до нас за телефонами: 0966-99-88-99 (d-juice); 050-22-22-546 (МТС); 063-39-323-39 (Life), 044-383-2-382 (для Києва і області)

 

Користувачів онлайн

На даний момент 5 гостей на сайті