Infohotels.lviv.ua Ukraine

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта

Олеський замок

Олеський замок - пам'ятка архітектури і історії XIII—XVIII століття - розташований у смт Олесько, Буського району Львівської області. Це, без сумніву, найвідоміший замок Львівщини та найбагатший за своєю колекцію середньовічних портретів та ікон замок України. Був відроджений директором Львівської картинної галереї, Героєм України Борисом Возницьким із цілковитої руїни. Зараз він є філіалом Львівської Галереї Мистецтв, де експонуються зразки декоративного та ужиткового середньовічного мистецтва. 
 

Олеський замок казковим маревом з'являється перед пасажирами та водіями, що їдуть трасою Київ - Львів. Твердиня стоїть на самотній горі, що відокремлена від пагорбів Гологірського кряжу, і має висоту приблизно 50 м. У плані замок є дещо незвичним - овальним, але це зумовлено формою верхівки гори. Замок має лишень одну в’їздну вежу. Стіни замку підпирають міцні контрфорси. Замкові мури з плином часу були забудовані майже повністю зі середини, і тільки навпроти замкової брами залишився невеликий фрагмент стіни з дерев’яними галереями. Між ренесансними житловими будівлями, вежею і незабудованою стіною знаходиться затишний внутрішній дворик. Попавши на його територію рука мимоволі тягнеться до фотоапарату – настільки віє духом середньовіччя. Унизу довкола фортеці ще у кінці 17 ст. був розбитий парк. Тут були висаджені екзотичні на той час дерева. До речі, катальпа, тюльпанове дерево, тис ягідний ростуть в парку і зараз.

b4 b5 b6

У 1996 р. в Олеському замку проходив пленер скульпторів. З тих пір їхні роботи прикрашають паркові алеї. Незважаючи на свою модерновість, скульптури чудово вписуються серед стародавніх споруд. 
 

Відновлений у 1975 р. замок активно використовували для зйомок фільмів, зокрема таких, як “Пастух Янко”, “Дике полювання короля Стаха”, “Королева Бона”, “Борис Годунов” та багато інших. У “Трьох мушкетерах” він слугував резиденцією герцога Бакінгема – коханця королеви. На подвір'ї Олеського замку знімалася фінальна сцена відомого у Польщі блокбастеру «Вогнем і мечем» Єжи Гоффмана.
 

Сам замок, в основному, зберіг вигляд, який йому надав у XVII ст. тодішній його власник Іван Данилович. З тих часів збереглись чудові ренесансні портали зовнішніх дверей, деяких внутрішніх проходів, вікон, герб власника та інше. Варто обов’язково сказати, що Олеський музей має найбільшу у Європі замкову збірку дерев‘яної скульптури XIV - ХІХ ст. 

Якщо бажаєте замовити екскурсію по замках «Золота підкова Львівщини», куди входить Олеський замок, тоді, не вагаючись, звертайтесь до нас за телефонами:0966-99-88-99 (d-juice); 050-22-22-546 (МТС); 063-39-323-39 (Life).
 

Поїздка у Львів на вихідні

Олеський замок музей

 

Користувачів онлайн

На даний момент 1 гість на сайті