Infohotels.lviv.ua Ukraine

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта

Підгорецький замок

Підгорецький замок - палац — пам'ятка архітектури епохи Ренесансу, що стоїть у селі Підгірці Бродівського району Львівської області. Замок було збудовано протягом 1635—1640 років за принципом тогочасної голландської системи укріплень. Керував роботами архітектор Андреа дель Аква на замовлення коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського, у власності котрого і перебували на той час Підгірці. У результаті будівництва замок став одним із найкращих у Європі зразків ренесансної архітектури палацово-бастіонного типу.

Підгорецький замок розміщений на одному з численних відрогів Гологір на висоті 398 м. над рівнем моря. Укріплення замку та в'їзна брама спрямовані у бік рівнинної південної частини плато, а палац - в сторону долини. З вікон палацу відкривається чудовий краєвид, який при хорошій погоді охоплює місцевість в радіусі десятків кілометрів.

Екскурсії по замках Львівщини Замки Екскурсії до Львова Тури по замках Львівщини

Замок має форму квадрата зі сторонами майже 100 метрів кожна. На його кутах розташованіÂ  бастіони п'ятикутної форми. Побудований з цегли та каменю. Між внутрішньою і зовнішньою стінами замку облаштовано каземати. Покрівля казематів вистелена гладкими кам'яними плитами, утворюючи тераси з балюстрадами. Ці тераси у мирний час використовувались для прогулянок, а у воєнний — для розміщення гармат. Вістря бастіонів направлені у різні сторони. Їх завершують витесані з каменю сторожові вежі-кавальєри. З трьох сторін замок оперізує глибокий, облицьований каменем сухий рів та земляні вали.

1997 року Підгорецький замок передали Львівській галереї мистецтв. Не в останню чергу цей переломний момент у історії замку стався  завдяки клопотанням Героя України Бориса Возницького. У фондах галереї зберігається велика кількість речей із замку, які вдалося врятувати Б. Возницькому. Ці речі після реставрації замку планують туди повернути, а палац перетворити на музей інтер'єрів.

Станом на сьогодні замок зачинено на реставраційно-відновлювальні роботи. Однак, лишень зовнішній огляд замку вражає туристів. Окрім того, можна спуститися у підземелля замку, прогулятися замковими терасами, подвір’ям та казематами та парком.

Підгорецький парк належить до пам'яток садово-паркового мистецтва державного значення. Був побудований на рівні найкращих зразків так званих "італійських парків", через що Підгорецький замок і парк називали «Версалем Східної Європи». Розкішний колись парк до сьогоднішнього дня оточує замок з усіх боків. Так званий італійський парк міститься з північного боку ансамблю. Його розташували на терасах. До другої тераси вели барокові сходи, що спиралися на аркаду. Найбагатшою за оздобленням була друга тераса з фонтаном, партерами та мармуровими скульптурами з Італії. Третю терасу прикрашав зелений масив з просіками, що їх використовували для прогулянок.

У 2008 р. Всесвітній фонд охорони пам'яток відніс Підгорецький замок до списку 100 найважливіших об’єктів світу, що потребують негайної реставрації.

Якщо бажаєте замовити екскурсію по замках «Золота підкова Львівщини», куди входить Підгорецький замок, тоді, не вагаючись, звертайтесь до нас за телефонами:    966-99-88-99 (d-juice);        050-22-22-546 (МТС);    063-39-323-39 (Life),    

  або по інтернету:zamovyty

Замки Львова екскурсії

Олеський замок Львів

 

Користувачів онлайн

На даний момент 4 гостей на сайті