Infohotels.lviv.ua Ukraine

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта

Олеський замок музей

Олеський замок є найбагатшим замком України за кількістю оригінальних музейних експонатів. Також замок в Олесько має найбагатшу замкову колекцію деревяних скульптур у цілій Європі. Львівська картинна галерея, відділом котрої є замок в Олеську, має в десятки разів більшу колекцію середньовічних портретів, ніж в цілій Україні та Росії разом узятих. Тому в Олеському замку можна побачити оригінальні портрети польського короля Стефана Баторія, страченої французької королеви Марії Антуанетти, фундатора Успенського собору Почаївської Лаври, могутнього магната Миколи Потоцького, національних героїв за незалежність Угорщини княгині Ілони Зріні та її сина Ференца Ракоці II та багато інших видатних особистостей.

В музеї можна оглянути багатющу колекцію середньовічних ікон, чудово відреставрований середньовічний іконостас з с. Голоски, та вівтар із римо-католицького костелу, алебастровий надгробок Анни Сенявської з Бережанського замку, чудові брюссельські шпалери ІІ половини XVI ст. – “Поліфем” та “Одісей на ловах”.

Одним із найцінніших експонатів замку є мармуровий бюст передчасно померлої королеви Варвари Радзівіл (найстаріший серед усіх відомих на сьогодні оригіналів). В. Радзивіл входить до двадцятки найвизначніших білорусів. Недавно до Олеського замку повернулося після реставрації величезне батальне полотно “Битва під Віднем” Мартино Альтомонте (1692 р). Його розмір – 7,4 х 7,2 м! Для того, щоб його розмістити, в одній із залів розбирають стелю! Це полотно прославляє короля Яна III Собеського – уродженця Олеського замку та переможця турків під Віднем.
Кількість музейних експонатів Олеського замку налічує сотні одиниць. Їх неможливо описати в коротенькому ессе, їх треба бачити і про них та долю тих, хто там зображений чи кому вони належали, треба чути!!!

Якщо бажаєте замовити екскурсію по замках «Золота підкова Львівщини», куди входить Олеський замок, тоді, не вагаючись, звертайтесь до нас за телефонами:    0966-99-88-99 (d-juice);      050-22-22-546 (МТС);    063-39-323-39 (Life).
або по інтернету:zamovyty

 

Користувачів онлайн

На даний момент 18 гостей на сайті