Infohotels.lviv.ua Ukraine

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Екскурсії по Львову Костел і монастир бернардинів

Костел і монастир бернардинів

Костел бернардинів (Львів), нині греко-католицька церква святого  Андрія Первозванного - велична і розкішна споруда, яка була збудована у 1600-1630 роках. На місці сучасної будівлі бернардинського костелу у Львові, була деревяна,  яка датувалася 15 століттям. Збудований костел у стилі голандського маньєризму, в інтер'єрі використано стиль бароко. Триярусний фасад Андріївського храму оздоблений 20 фігурами. Серед них Мадонна з немовлям у центральній ніші, святі Андрій і Петро по боках, ченці бернардини. Кожна з фігур неповторна і велична. Бернардинський костел має, за свідченнями багатьох, найрозкішніший інтер'єр у місті. Через це, а також через унікальний зовнішній вигляд, його часто називають "бернардинський собор у Львові"

Монастир бернардинів довгий час слугував як оборонна споруда, що укріплювала і  захищала  Львів. Він мав зовнішні мури, які слугували  системою укріплень. На сьогодні збереглась тільки східна стіна та Глинянська вежа, яка виходить на площу Митну. Бернардинський монастир (Львів) колись був оточений цвинтарем, на якому у 1484 був похований святий Ян з Дуклі.

Бернардинський монастир-фортеця у Львові витримав не одну ворожу облогу. Під час облаштування підземного переходу під площею Митною в 70-х рр. минулого століття робітники наштовхнулись на людські кістяки. Археологи встановили, що вони належали турецьким воїнам, котрі рили підкоп під стіни монастиря в 1672 р. Однак, уночі сталася страшна злива і обважніла земля завалила підкоп, поховавши тих, хто був у ньому...

Де приєднатися до екскурсії по Львову

 

Користувачів онлайн

На даний момент 23 гостей на сайті